Hakkımda

1986 Ünye doğumluyum. İlk -orta ve lise eğitimimi babamın işi gereği farklı şehirlerde tamamladım. (Uyum sağlama becerim hiç fena değildir.)  Niye ve ne zaman bu alanı seçtiğimi çok hatırlamıyorum, sanki hep buralardaydım ya da bu işin içine doğdum gibi… Yine de hikayemin bu evresinin başladığı noktadan bahsetmem gerek.

2009 yılında o zamanki adıyla Mutlu Yuva Mutlu Yaşam Derneği’nde önce gönüllü ardından profesyonel çalışan olarak işe başladım. O dönem derneğin başkanı sonrasında hocam olacak Prof Dr. Nevzat Tarhan’dı.  Devlet koruması altındaki çocuklar ve onların hikayeleriyle yolum o dönemde kesişti. İnsan ve insana dair hikayelerin nasıl da katman katman olabileceğini gördüm. Bambaşka boyutların varlığı ile oldukça sert bir şekilde yüzleştim.  Çocuklardan ve hikayelerinden öğrendiklerimi tanımlayacak herhangi bir cümlenin onlara ve hikayelerine haksızlık olacağı kanaatindeyim… O nedenle herhangi tanımlayıcı cümleden -hadsizlik yapmamak adına- özenle kaçınıyorum…

Öğrendiklerimin motivasyonuyla Üsküdar Üniversitesi’nin ilk öğrencilerinden biri oldum. 2016 yılında Klinik Psikoloji alanında yüksek lisansımı Gelişimsel Oyun Terapisinin Çocuk Evlerinde kalmakta olan çocuklarda görülen davranış problemlerine etkisi incelediğim tezimle tamamlayarak çocuklara, derneğe ve Nevzat hocaya gönül borcumu bir nebze olsun ödemeye çalıştım.

Halen Üsküdar Üniversitesi’nde Psikoloji Doktora programına devam ediyorum ve tamamlayabilmeyi umuyorum. Doktora tamamlansa bile işime dair eğitimlerin tamamlanmayacağını ve bu mesleğe devam ettikçe öğrenmeye ve gelişmeye devam etmek zorunluluğumun bilinciyle bu alanda var olmaya gayret ediyorum.